Plakat informacyjny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Podkarpacki Oddział Regionalny, skierowany do rolników. Tytuł w zielonym kolorze: „UWAGA ROLNICY! ZNISZCZENIA UPRAW I LASÓW PO NAWAŁNICACH”. Treść informuje o możliwości uznania szkód spowodowanych huraganami i ulewami za siłę wyższą i zaleca niezwłoczne złożenie pisemnego oświadczenia z dowodami strat do Biura Powiatowego ARiMR. Podane są terminy składania oświadczeń w ramach PROW 2007–2013 i 2004–2006. Na dole dwa zdjęcia: zniszczona plantacja ziemniaków w błocie oraz uschnięta kukurydza na polu. Na zielonym tle hasło: „Nie zwlekaj – zgłoś szkody jak najszybciej!”.

🛑 UWAGA ROLNICY!

Zgłaszanie szkód po huraganach i ulewach – ważne informacje od ARiMR

W związku z wystąpieniem w ostatnim czasie huraganów oraz nawalnych opadów deszczu, które przyczyniły się do zniszczeń upraw rolnych oraz zalesień (objętych wsparciem finansowym z ARiMR), informujemy, że zgodnie z przepisami takie zdarzenia mogą być uznane za działanie siły wyższej lub wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności.

📌 Co to oznacza dla rolników?

Jeśli szkody spowodowane przez zjawiska atmosferyczne:

  • mają wpływ na powierzchnię kwalifikującą się do płatności,
  • wpływają na liczbę zwierząt kwalifikujących się do płatności,
  • uniemożliwiły wywiązanie się z obowiązków w zakresie warunkowości (cross-compliance),

rolnik ma prawo zgłosić ten fakt jako działanie siły wyższej.

Herb województwa podkarpackiego umieszczony na elewacji budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Herb przedstawia złotego gryfa i lwa zwróconych do siebie oraz krzyż kawalerski nad nimi. Poniżej herb znajduje się złoty napis: „URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO”. Ściana wyłożona jasnym kamieniem, po prawej widać cień masztu.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zachęta organizacje pozarządowe z terenu Gminy Niebylec do udziału w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. To wyjątkowa okazja, by zaprezentować swoją działalność, zdobyć uznanie oraz środki na dalszy rozwój.

Cel konkursu
Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych organizacji pozarządowych działających na terenie województwa podkarpackiego, posiadających znaczący dorobek oraz aktywnie działających na rzecz społeczności lokalnych. Konkurs promuje dobre praktyki, zaangażowanie społeczne oraz współpracę NGO z samorządem.

Kategorie konkursowe
Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

  • Polityka społeczna, zdrowie i działalność pomocowa
  • Kultura i tożsamość narodowa
  • Nauka, edukacja, środowisko
  • Gospodarka, rynek pracy, zrównoważony rozwój
  • Sport, turystyka i rekreacja

Grafika promująca webinarium organizowane przez KNF i CEDUR. Na środku znajduje się laptop z wyświetlonym schematem układu elektronicznego, na tle nowoczesnego miasta i wykresów finansowych. U góry biały napis informuje, że wydarzenie jest przeznaczone dla przedstawicieli instytucji chroniących prawa nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego. Centralnie, na różowym pasku, widnieje tytuł webinarium: „Cyberzagrożenia dla konsumentów na rynku finansowym”. Na dole, na granatowym tle, podano datę i godzinę: „25 czerwca 2025 roku, 10:00–12:30”. W prawym górnym rogu logo KNF i CEDUR.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza przedstawicieli instytucji ochrony praw nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego, w tym miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów, na webinarium „Cyberzagrożenia dla konsumentów na rynku finansowym” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR.

Webinarium odbędzie się 25 czerwca 2025 roku (10:00-12:30).

Cel

Celem webinarium jest zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń, spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Zgłoszenia

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza:

https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=93606&p_id=18

Potwierdzenia możliwości udziału zostaną przesłane do 24 czerwca 2025 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu webinarium, potwierdzenia możliwości udziału oraz zaproszenia na spotkanie (wraz z linkiem) będą przesyłane na bieżąco.

Plakat promujący akcję „Wakacje z wojskiem 2” organizowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Po lewej stronie widnieje tekst z terminami trzech turnusów w 2025 roku: 9 czerwca–5 lipca, 14 lipca–9 sierpnia, 18 sierpnia–13 września. W tle z prawej strony widoczny żołnierz w pełnym umundurowaniu i oporządzeniu bojowym, z karabinem i noktowizorem na hełmie. Tło w kolorach czerni i żółci. Na dole hasztag: #WakacjezWojskiem2.

Ponad 70 jednostek wojskowych w całej Polsce, w tym także w naszym regionie, przyjmuje w te wakacje setki młodych ochotników. Wszystko w ramach ogólnopolskiego programu „Wakacje z Wojskiem 2”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

To nie tylko przygoda – to prawdziwe wyzwanie i konkretne korzyści.

Za nami pierwszy turnus, który wystartował 9 czerwca. Wkrótce kolejne grupy ochotników rozpoczną szkolenie, które może stać się początkiem ich kariery w mundurze.

Terminy kolejnych turnusów:

  • 14 lipca – 9 sierpnia
  • 18 sierpnia – 13 września

W ciągu 27 dni intensywnego szkolenia uczestnicy nie tylko poznają tajniki wojskowego rzemiosła – od strzelania po pierwszą pomoc i działania taktyczne – ale również otrzymają wynagrodzenie w wysokości ok. 6 000 zł brutto.

Dla kogo?

Program jest skierowany do pełnoletnich osób, szczególnie mile widziani są maturzyści, studenci i wszyscy ci, którzy zamiast sezonowej pracy wybierają coś więcej: służbę i sprawdzenie siebie w wymagających warunkach.

To świetna okazja, żeby przekonać się, czy wojsko to coś dla mnie. Nie żałuję ani dnia – mówi jeden z uczestników poprzedniego się turnusu.

Zgłoszenia można składać poprzez stronę www.zostanzolnierzem.pl lub osobiście w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Jaśle, ul. Kościuszki 24.

Dodatkowe informacje: tel. 261-156-766 lub ogólnopolska infolinia: 800 180 110

Szczegóły: https://wcrjaslo.wp.mil.pl/aktualnosci/wakacje-z-wojskiem-2

W niedzielę, 1 czerwca 2025 roku, odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Gminy Niebylec – podobnie jak obywatele w całej Polsce – oddali swoje głosy, wybierając Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na kolejną kadencję.
W skali kraju zwycięstwo odniósł Karol Nawrocki, który uzyskał 50,89% poparcia. Wybory te charakteryzowały się wysokim zainteresowaniem społecznym – frekwencja w województwie podkarpackim wyniosła aż 69,46%, co jest jednym z wyższych wyników w kraju.
W Gminie Niebylec mieszkańcy również aktywnie uczestniczyli w głosowaniu. Lokale wyborcze były czynne od godziny 7:00 do 21:00, a głosowanie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Frekwencja w Gminie Niebylec wyniosła aż 71,65%. Ogółem na 7993 uprawnionych osób do głosowania, wydano 5699 kart do głosowania. Świadczy to o dużym zaangażowaniu mieszkańców w sprawy publiczne i o gotowości do współdecydowania o kierunku, w jakim będzie zmierzać państwo. W poszczególnych obwodach wyniki głosowania przedstawiały się następująco:

Tabela wyników wyborczych przedstawiająca liczbę głosów oddanych na kandydatów Karola Nawrockiego i Rafała Kazimierza Trzaskowskiego w 11 miejscowościach gminy Niebylec. Zawiera kolumny: miejscowość (OKW), liczba głosów dla każdego kandydata, liczba wydanych kart, liczba uprawnionych do głosowania oraz frekwencję w procentach. Karol Nawrocki uzyskał łącznie 4867 głosów (85,40%), a Rafał Trzaskowski 832 głosy (14,60%). Frekwencja ogólna wyniosła 71,85%.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos i wzięli udział w tym ważnym demokratycznym procesie.