Trzech mężczyzn siedzących przy stole podpisuje dokumenty. W tle godło Polski, krzyż oraz flaga narodowa. Na stole leżą mikrofony, kolorowe pieczątki i dokumenty. Mężczyźni uśmiechają się i patrzą na dokumenty, jeden z nich ubrany w garnitur.

14 lipca 2025 roku Gmina Niebylec podpisała umowę z firmą F.H.U. ALMAX Aneta Liwosz na realizację ważnej inwestycji pn. „Budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Połomi”.

Zakres prac obejmuje budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przystosowanego do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego – wraz z pełnym wyposażeniem sportowym. Ponadto powstanie czterotorowa bieżnia, tor do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, a cały teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Infrastruktura zostanie uzupełniona o ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, a także nowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Plansza z herbem Polski, flagą i logotypem programu Polski Ład. Tekst informuje o dofinansowaniu budowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Połomi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Całkowita wartość inwestycji to 1 792 000 zł, z czego 950 000 zł stanowi dofinansowanie.

 Grupa młodych strażaków bierze udział w zawodach strażackich na trawie. Dwóch z nich klęczy, trzymając wąż strażacki, z którego tryska woda na czerwony cel, podczas gdy trzeci stoi obok, patrząc na wynik. W tle znajdują się sędziowie w kamizelkach odblaskowych oraz widzowie, a za nimi widać wozy strażackie i drzewa. Na niebie unoszą się chmury.

18 sierpnia 2024 r. w miejscowości Połomia odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn, w tym 8 męskich w grupie A, 1 kobieca w grupie C, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewczyn oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców. Młodzieżowe drużyny startowały zgodnie z regulaminem CTIF.

Zawody rozpoczęły się od okolicznościowej zbiórki i złożenia meldunku przez komendanta gminnego OSP druha Krzysztofa Daszykowskiego wójtowi gminy Erykowi Trojanowskiemu. Następnie uczestników powitał druh Adam Błądziński, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niebylcu. Obecny na rozpoczęciu zawodów był również Ks. Artur Grzęda, kapelan gminny strażaków, który udzielił błogosławieństwa uczestnikom zawodów.
Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe.

Podkategorie