Zgodnie z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego spowodowaną rozprzestrzenianiom się wirusa SARS-Co V-2, zwanego popularnie koronowirusem informuję, że w dniach od 11 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. zawieszone zostaną zajęcia w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Niebylec. W dniach 12 i 13 marca przedszkola będą jeszcze pełniły funkcje opiekuńcze dla dzieci, których rodzice z powodów zawodowych nie mają jeszcze możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w domu.

Zawieszone zostaną także wszystkie imprezy i wydarzenia kulturalne organizowane w lokalnych placówkach oświatowych, w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Zwracam się apelem do klientów Urzędu Gminy w Niebylcu oraz klientów miejscowych gminnych jednostek organizacyjnych (GOK, GBP, GOPS, GZEAS) o ograniczenie bezpośrednich wizyt w tych instytucjach do niezbędnego minimum. Zachęcam do kontaktu telefonicznego i e-mail.

Odwołuje wszystkie zaplanowane wcześniej spotkania oraz apeluję do mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności i dostosowanie się do zaleceń władz epidemiologicznych. Sołtysów wsi informuję, że należy odwołać wszystkie wcześniej zaplanowane zebrania wiejskie.

Wszystkie dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.niebylec.pl, tel. 17 27 73 002.