Zwycięstwem pary Michał Płecha/Bartosz Oleksy zakończył się I Turniej o Puchar Wójta Gminy Niebylec w siatkówce plażowej. Aktualni mistrzowie Podkarpacia pokonali w finale duet Jakub Jagielski/Dawid Kędra. Młodzi brzozowianie swoim występem sprawili największą niespodziankę turnieju. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Tomaszowi Środzie i Maciejowi Madejowi z Rzeszowa.

Turniej rozgrywany w niedzielne popołudnie zgromadził na starcie 14 par z całego Podkarpacia i nie tylko. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich rywalizowała w Konieczkowej, natomiast druga w oddalonej o 3km Bliziance.

 

W grupie A ton rywalizacji nadawały pary Płecha/Oleksy, Jagielski/Kędra oraz Witek/Krawczak. Do dalszych gier nie awansowała ostatnia z wymienionych par, która nie sprostała faworyzowanymi zawodnikom z Małopolski. Na tle pozostałych młodych drużyn udanie zaprezentowała się para Miciuda/Marcinkowski, na co dzień reprezentująca zespół z Brzozowa.

Rywalizacja w Bliziance była równie zacięta, jak w Konieczkowej. Przez fazę grupową jak burza przeszła para T.Środa/Madej. O drugie miejsce premiowane awansem do drugiej fazy turnieju trwała rywalizacja między duetami Kalandyk/Świst a M.Środa/Wielgosz. Oba zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie i w obu przypadkach, po wyrównanej grze, zwyciężyli Jakub Kalandyk i Maciej Świst.

Do fazy finałowej awansowały po dwa zespoły z obu grup. W pierwszym półfinale Michał Płecha z Bartkiem Oleksym pokonali duet Tomasz Środa/Maciej Madej. Rzeszowianie przez długi czas stawiali opór faworyzowanym rywalom, ale w tym przypadku górę wzięło doświadczenie zawodników z Krakowa, i to oni zostali pierwszymi finalistami turnieju.

Drugi mecz półfinałowy pokazał miejscowym kibicom prawdziwe piękno siatkówki plażowej. Zwyciężyła w nim para juniorów z Brzozowa Jagielski/Kędra. Ich rywale, Jakub Kalandyk i Maciej Świst do Konieczkowej przyjechali prosto z turnieju w Kołobrzegu. Zmęczenie dało o sobie znać właśnie w półfinale i ze zwycięstwa mogli cieszyć się brzozowianie.

W finale niespodzianki już nie było. Para Płecha/Oleksy dominowała na boisku i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce przypadło duetowi Jagielski/Kędra. W spotkaniu o 3. Miejsce triumfowała para T.Środa/Madej, która pokonała Kalandyka i Śwista.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczył ich fundator Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab. W przerwach między meczami na zawodników czekały smaczne kiełbaski ufundowane przez firmę Sokołów S.A z Jarosławia, a czas umilała muzyka oraz komentarz spikera Zbigniewa Wolwowicza. Zmagania siatkarzy obserwowała spora liczba widzów, którzy nie mogli narzekać na brak emocji. Zawody sędziowali Tomasz Kielar i Marcin Nobis, arbitrzy PWZPS.

Klasyfikacja końcowa

1.Michał Płecha/Bartosz Oleksy (Kraków)

2. Jakub Jagielski/Dawid Kędra (Brzozów)

3. Tomasz Środa/Maciej Madej (Rzeszów)

4. Jakub Kalandyk/Maciej Świst (Rzeszów)

5-8. Konrad Witek/Przemysław Krawczak (Rzeszów) Sławomir Miciuda/Paweł Marcinkowski (Brzozów/Niebylec) Marcin Środa/Andrzej Wielgosz (Rzeszów) Artur Kowalik/Michał Bilski (Stalowa Wola/Rzeszów)

9-12. Dawid Jakóbski/Kamil Jasiewicz (Konieczkowa) Łukasz Gomółka/Jakub Opoń (Strzyżów) Konrad Machnica/Szymon Wąsowicz (Strzyżów) Michał Zając/Mateusz Szaro (Strzyżów)

13-14. Kacper Paszek/Tomasz Belczyk (Strzyżów) Piotr Groszek/Patryk Grendysa (Rzeszów)