Siatkarze Neobus Raf-Mar Niebylec po kolejnym pięciosetowym morderczym pojedynku z zespołem Contimaxu MOSiR Bochnia wyszarpali zwycięstwo 3:2 (22:25, 25:21, 21:25, 25:22, 15:11) i awansowali do kolejnej rundy batalii o I ligę.

Środa, 16 marca, to kolejny dzień, który złotymi zgłoskami zapisze się w historii klubu siatkarskiego z Niebylca. Pokonanie zespołu z Bochni na wyjeździe 3:2 dało podopiecznym Krzysztofa Frączka awans do turnieju półfinałowego o awans do I ligi, a kibicom masę radości. W pięciu meczach tej rywalizacji aż czterokrotnie o zwycięstwie decydował tie-break. Tak też było w środę, i choć mecz rozegrany został na wyjeździe, to na trybunach większość stanowili kibice firmowego teamu Neobus Raf-Mar.

 

Jak wynika z relacji cytowanej powyżej ze strony klubu neobus-niebylec.pl awans niebyleckiego zespołu obok niesamowitej pracy zawodników i trenera jest zasługą wspaniałej społeczności kibiców. Zespól w Bochni wspierany był z trybun przez blisko 80-cio osobową grupę kibiców, którzy otrzymali podziękowania na zakończenie meczy również od spikera komentującego spotkanie. Barwny opis spotkania jest przedstawiony w serwisie sportkrakowski.pl (sportkrakowski.pl/niebylec-czeka-na-pawla-papke/)

Neobus Raf-Mar awansował do półfinału numer 3, w którym zagrają również TSV Sanok, MCKiS Jaworzno oraz MKS Andrychów. Trzydniowy turniej odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. W nim drużyny rywalizować będą systemem „każdy z każdym”. O tym, kto będzie gospodarzem tego turnieju zdecyduje PZPS, na podstawie konkursu, który lada dzień zostanie ogłoszony. Z tej rywalizacji (podobnie jak z dwóch pozostałych) do trzydniowego turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły. W finałowej grze weźmie udział zatem sześć drużyn, z których dwie najlepsze zagrają w przyszłym sezonie w I lidze.

Duży zbiór zdjęć ze spotkania znajduje się na stronie Radia RDN.

 Na podstawie www.neobus-niebylec.pl, sportkrakowski.pl