Zakończyła się zasadnicza runda rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi. Wśród siedemnastu startujących w niej drużyn był oczywiście zespół SMS Neobus Niebylec. Niebyleckiej drużynie w rundzie zasadniczej przyszło się zmierzyć z drużynami Gosiru Jedlicze, Brzozovii Brzozów, Orlika Ustrzyki Dolne oraz rezerwami Wisłoka Strzyżów i Sanu Lesko. Początek rozgrywek był wyśmienity. Dwie wygrane z rzędu z Ustrzykami i Strzyżowem dały Neobusowi prowadzenie w tabeli wspólnie z Brzozovią. W kolejnych spotkaniach na skutek braków kadrowych w Lesku i Jedliczu nasz zespół doznał porażek. Podobnie było w meczu u siebie z Brzozovią, który to mecz zakończył się podziałem punktów 2 : 1 na korzyść Brzozovii. Gdy już wydawało się że o awansie do play off można zapomnieć nastąpiła mobilizacja, która skutkowała bardzo dobrą grą zespołu we wszystkich kolejnych meczach. W pojedynku z Orlikiem Ustrzyki i Sanem Lesko było już widać różnicę umiejętności i doświadczenia. Krótko mówiąc Neobus nie dał pograć przeciwnikom. Twarde warunki postawiła za to młodzież ze Strzyżowa, która grając u siebie znakomicie walczyła i mimo że nie wygrała seta zrobiła dobre wrażenie na strzyżowskiej publiczności.

 

Meczem "o wszystko" miało być wyjazdowe spotkanie z Brzozowem. Ciężar gatunkowy pojedynku widać było w determinacji obydwu zespołów. Dość powiedzieć, że brzozowska publiczność oglądnęła chyba jedno z najlepszych spotkań w całej lidze. Niestety dla miejscowych to przyjezdni cieszyli się po meczu z kompletu punktów wygrywając 3 - 1. Przysłowiową "kropką nad i" był mecz z GOSIR Jedlicze w Niebylcu, w którym Neobus również odnióśł zwycięstwo nie tracąc seta i tym samym awansując do grupy 6 - ciu najlepszych drużyn walczących o awans do III Ligi. Prócz Niebylca i Brzozowa awansowały do tej grupy drużyny z Głogowa, Przemyśla, Sędziszowa i Żołyni. Najmocniejszą wydaję się być Głogovia naszpikowana zawodnikami o drugi, a nawet pierwszo ligowym stażu. Zapowiadają się zatem niezwykłe siatkarskie emocje. Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań Neobusa poprzez stronę internetową www.neobus-niebylec.pl oraz oczywiście na żywo w niebyleckiej hali.

Korzystając z okazji zarząd klubu dziękuje wszystkim tym, którzy pomagają sekcji w funkcjonowaniu a w szczególnosci : Wójtowi Gminy Niebylec panu Zbigniewowi Korabowi, Dyrekcji Zespołu Szkół w Niebylcu pani Lucynie Małek – Adamiak, pani Anecie Chciuk, panu Mirosławowi Lenartowi oraz pracownikom obsługi zespołu Szkół w Niebylcu. Podziękowania kierujemy również na ręce naszych sponsorów - firm: Neobus z Niebylca, Zaltech Polska z Boguchwały, Marmax z Czudca, Stadnina Koni Rasy Haflinger Konieczkowa, Okno-Plus z Niebylca , Sołek z Gwoźnicy Dolnej, PDEM z Niebylca, Dom-Most z Lutczy oraz Akar z Rzeszowa.

Opracował : Grzegorz Smela