Na zdjęciu widać hale sportową przekształconą w miasteczko ruchu drogowego. Osoby uczestniczą w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Znaki drogowe i symulowane pasy ruchu pomagają nauczyć się prawidłowego poruszania się po drodze.  Środowisko: Wewnątrz hali znajduje się tor przeszkód z oznakowaniem drogowym. Uczestnicy: Osoby biorące udział są rozmyte dla prywatności, a jedna z nich jeździ na rowerze. Cel: Celem jest edukacja i praktyczne ćwiczenie zasad ruchu drogowego.

W hali sportowej Zespołu Szkół w Gwoźnicy Górnej, 9 maja 2024 odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Impreza zgromadziła 24 drużyny z powiatu strzyżowskiego, skupiając w sumie 81 zawodników. Turniej miał na celu promowanie bezpieczeństwa drogowego, jak również edukację oraz kształtowanie właściwych postaw wśród uczestników ruchu drogowego.

Konkurencje, którym musieli sprostać uczestnicy, obejmowały m.in.: testy przepisów ruchu drogowego, zasady ruchu na skrzyżowaniach, rowerowy tor przeszkód oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej z Gwoźnicy Górnej, a na kolejnych miejscach znalazły się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i Szkoły Podstawowej w Szufnarowej. W kategorii wiekowej starszej triumfowała Szkoła Podstawowa w Niebylcu, a na podium stanęły również Szkoła Podstawowa w Wyżnem oraz Szkoła Podstawowa w Konieczkowej. W kategorii Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych zwyciężyła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzyżowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Alan Kielar ze Szkoły Podstawowej w Wyżnem.

Podczas imprezy uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze stoiskami przygotowanymi przez Jednostkę Strzelecką 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna ps. "SŁOWIK" w Strzyżowie, Nadleśnictwo Strzyżów oraz Państwową Straż Pożarną w Strzyżowie.

Nagrody zostały ufundowane przez m.in. Wójta Gminy Niebylec, Starostę Strzyżowskiego, Burmistrza Strzyżowa, wójtów gmin Wiśniowa i Frysztak, Nadleśnictwo Strzyżów, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie jak również Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie przy współpracy m.in. z Gminą Niebylec.

Zdjęcia wykonał oraz udostępnił Pan Grzegorz Fijałkowski.

Na zdjęciu przedstawione są różne sceny z Powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gwoźnicy Górnej. Widoczne są ujęcia z hali sportowej, gdzie zawodnicy uczestniczą w rywalizacji