6 turniej badmintona

Za nami 6 turniej badmintona. Wzięło w nim udział 32 osoby.  Wszyscy uczestnicy podzielili się na dokładnie dwie grupy. Około godziny 13 rozpoczęły się rywalizacje. Graliśmy mecze do 21 zdobytych punktów. Po 3 godzinach zmagań ze zwycięstwa po raz drugi z rzędu w grupie podstawowej mógł się cieszyć  Dawid Kowalski z Gwoźnicy, który pokonał w finale Stanisława Jarosza z Żyznowa. Trzecie miejsce przypadło po zaciętej walce Agnieszce Źrebiec z Lutczy a czwarte młodziutkiej Karolinie Kudła z Gwoźnicy Górnej. Należy dodać, że wszystkie mecze były bardzo zacięte i kończyły się wypiekami na twarzy. Najbardziej nas cieszy to, że wraz z dziećmi stają do gry rodzice. Liczymy na ich coraz większy udział. Byli także kibice, którym dziękujemy za obecność.

W grupie zaawansowanej po raz pierwszy zwyciężył w turnieju Franciszek Stawarz z Lutczy. Drugie miejsce zajął Roman Wójcik z Czudca a trzecie Jakub Pilecki z Gwoźnicy. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Szymon Szurlej z Gwoźnicy Górnej musiał tym razem zadowolić się miejscem 4.

W klasyfikacji generalnej w obydwu grupach na czołowych czterech miejscach nic się nie zmieniło. Ale poniżej czwartego miejsca  badmintoniści zaciekle rywalizują o każde miejsce i to nie tylko punktami ale także umiejętnościami i powoli zbliżają się do czołówki.

W roku 2016 był to ostatni turniej. Ale już 11 stycznia 2017 r. odbędzie się następny, czyli  7. Zostało jeszcze 5 turniejów – warto się zdecydować. Po świątecznej przerwie z nowym zapałem przystąpimy do gier. A jeżeli ktoś będzie chciał zrzucić kilogram a przy tym się fantastycznie zrelaksować to zapraszamy.