Bezpłatne szkolenie ZUS i PIP w Strzyżowie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowa Inspekcja Pracy zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu 21 września 2018 r . od godz. 9:00, które odbędzie się w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Strzyżowie – ul. Przecławczyka 20.
Szkolenie organizowane jest w ramach kampanii „Pracuję legalnie" prowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy przy strategicznym partnerstwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas spotkania przekazywane będą przydatne informacje zarówno dla osób zatrudnionych jak i podmiotów ich zatrudniających. Uczestnictwo bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szkolenie odbywa się na zaproszenie ZDZ - Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Strzyżowie.

PROGRAM SZKOLENIA

9:00     Rozpoczęcie

9:10     Zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych osób pracujących.
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie

10:30   Przerwa

10:45   Formy zatrudnienia i najczęściej występujące problemy w związku z zawieraniem
i rozwiązywaniem umów o pracę w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa pracy.
           
- Państwowa Inspekcja Pracy – OIP w Rzeszowie

12:00   Indywidualne konsultacje z prowadzącymi.

12:30   Zakończenie szkolenia.

Uczestnictwo bezpłatne.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie jest organizowane w ramach kampanii „Pracuję legalnie!”.

Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych realizują kampanię informacyjno-edukacyjną „Pracuję legalnie”.

„Pracuję legalnie!” to trzyletnia, ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z obszaru legalności zatrudnienia, której realizacja planowana jest na lata 2017-2019. Jej zadaniem jest podniesienie świadomości pracodawców i pracowników z zakresu zasad zatrudniania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Kampania kierowana jest do pracodawców i pracowników (również spoza UE).

Celem kampanii jest zatem propagowanie wyboru pracy legalnej w miejsce zatrudnienia w „szarej strefie”. Istotne jest, aby uświadomić pracującym korzyści z wykonywania „pracy legalnie” oraz zagrożenia, które wynikają z wykonywania pracy nierejestrowanej lub deklarowanej fałszywie. Zadaniem projektu jest również piętnowanie niedozwolonych praktyk stosowanych przez tych pracodawców, którzy decydują się na powierzanie pracy z  naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.

Więcej informacji o kampanii oraz przysługujących uprawnieniach wynikających z prawa pracy
i ubezpieczeń społecznych znaleźć można na stronach:

http://www.prawawpracy.pl

http://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-pracuje-legalnie