Rozgrywki w badmintona w październiku 2017.

Za nami pierwsze turnieje badmintona w nowym sezonie. Do zmagań przystąpiło 30 zawodników w wieku od 8 do 52 lat. Wiele osób wzięło udział w turnieju po raz pierwszy. Byli także tacy, którzy  z nami wcześniej zaczęli przygodę z tą grą. Wszystkich podzieliliśmy na dwie grupy bez względu na wiek. Pierwsza grupa – zawansowana składała się z zawodników, którzy już mieli wielokrotnie kontakt z badmintonem, w tym zwycięzca z ubiegłego roku. Po zaciętych grach, wylanych potach, prowadzi Roman Wójcik , który wygrał już dwa turnieje. Drugie miejsce po zaciętej walce zajmuje  Szymon Szurlej z Gwoźnicy Górnej. Trzecie miejsce przypada Franciszkowi Stawarzowi z Lutczy, a czwarte Zajmuje Karolina Bosek. Pozostałe wyniki możemy zobaczyć w tabeli grupy zaawansowanej.

Zakończenie gminnych zawodów w badmintona

Za nami ostatni turniej badmintona w sezonie 2016/2017. W ostatnim turnieju wzięło udział 36 zawodników. W kategorii podstawowej zwyciężyła Oliwia Zwiercan z Lutczy przed Kamilem Lenartem z Babicy i Kacprem Siuciakiem z Lutczy. Czwarte miejsce zajął Kamil Kłósek z Gwoźnicy Górnej. W klasyfikacji generalnej nie zmieniło się nic i zwycięzcą tej kategorii pozostał Filip Kłósek – uczeń klasy III szkoły podstawowej w Gwoźnicy Górnej, który w całym cyklu turniejów zdobył 671 punktów. Drugie miejsce zajął Szymon Wieszczek z Żyznowa zdobywając 543 punkty. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Siuciak z Lutczy gromadząc 511 punktów. W drugiej grupie w dniu 26.03 2017 r. wygrał Jakub Pilecki pokonując z Gwoźnicy Górnej pokonując w finale Jacka Lenarta z Babicy. Trzecie miejsce przypadło Romanowi Wójcikowi z Czudca.

10 turniej badmintona

Za nami 10 turniej badmintona. Wzięło w nim udział 29 osób.  Około godziny 13 rozpoczęły się rywalizacje. Graliśmy mecze do 11 zdobytych punktów, gdyż o godz. 15 miały się rozpocząć finały Gminnej Ligi Siatkowej. Po 2 godzinach zmagań ze zwycięstwa po raz pierwszy w grupie podstawowej mógł się cieszyć  Filip Kłósek z Gwoźnicy Górnej – uczeń klasy III szkoły podstawowej, który pokonał w finale debiutującą z Lutczy Oliwię Zwiercan. Trzecie miejsce przypadło po zaciętej walce Szymonowi Wieszczkowi. Należy dodać, że wszystkie mecze były bardzo zacięte i kończyły się wypiekami na twarzy. Najbardziej nas cieszy to, że wraz z dziećmi stają do gry rodzice. Liczymy na ich coraz większy udział. Byli także kibice, którym dziękujemy za obecność.

Zaproszenie na kolejne zawody

Najbliższe zawody badmintona o Puchar Wójta Gminy Niebylec odbędą się 5 lutego 2017 r. o godzinie 13 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Niebylcu.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Organizatorzy

7 turniej badmintona

Za nami 7 turniej badmintona.  W ten mroźny dzień stycznia, przy minus 15 stopniach niewielu stanęło do gier w badmintona. Dokładnie 16 osób. Zawody więc też nie trwały długo.
W grupie podstawowej zwyciężył Adam Szurlej z Lutczy przed Agnieszką źrebiec z Lutczy. Trzecie miejsce dla Szymona Wieszczka z Żyznowa a czwarte miejsce zajął Kacper Siuciak z Lutczy
W grupie zaawansowanej zwyciężył Jakub Pilecki z Gwoźnicy pokonując w finale Franciszka Stawarza. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Wojtaszek, a czwarte Paweł Pilecki.
W klasyfikacji generalnej  w grupie podstawowej na pierwszym miejscu znajduje się Agnieszka Źrebiec, drugi jest Szymon Wieszczek z Żyznowa, trzeci Filip Kłósek z Gwoźnicy Górnej, a na czwarte  miejsce awansował Michał Moskal z Lutczy. Pozostałe miejsca zobaczymy w tabeli podstawowej po 7 turniejach.

6 turniej badmintona

Za nami 6 turniej badmintona. Wzięło w nim udział 32 osoby.  Wszyscy uczestnicy podzielili się na dokładnie dwie grupy. Około godziny 13 rozpoczęły się rywalizacje. Graliśmy mecze do 21 zdobytych punktów. Po 3 godzinach zmagań ze zwycięstwa po raz drugi z rzędu w grupie podstawowej mógł się cieszyć  Dawid Kowalski z Gwoźnicy, który pokonał w finale Stanisława Jarosza z Żyznowa. Trzecie miejsce przypadło po zaciętej walce Agnieszce Źrebiec z Lutczy a czwarte młodziutkiej Karolinie Kudła z Gwoźnicy Górnej. Należy dodać, że wszystkie mecze były bardzo zacięte i kończyły się wypiekami na twarzy. Najbardziej nas cieszy to, że wraz z dziećmi stają do gry rodzice. Liczymy na ich coraz większy udział. Byli także kibice, którym dziękujemy za obecność.

W grupie zaawansowanej po raz pierwszy zwyciężył w turnieju Franciszek Stawarz z Lutczy. Drugie miejsce zajął Roman Wójcik z Czudca a trzecie Jakub Pilecki z Gwoźnicy. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Szymon Szurlej z Gwoźnicy Górnej musiał tym razem zadowolić się miejscem 4.

W klasyfikacji generalnej w obydwu grupach na czołowych czterech miejscach nic się nie zmieniło. Ale poniżej czwartego miejsca  badmintoniści zaciekle rywalizują o każde miejsce i to nie tylko punktami ale także umiejętnościami i powoli zbliżają się do czołówki.

W roku 2016 był to ostatni turniej. Ale już 11 stycznia 2017 r. odbędzie się następny, czyli  7. Zostało jeszcze 5 turniejów – warto się zdecydować. Po świątecznej przerwie z nowym zapałem przystąpimy do gier. A jeżeli ktoś będzie chciał zrzucić kilogram a przy tym się fantastycznie zrelaksować to zapraszamy.